لاغری سریع ران و باسن
لاغری سریع ران و باسن

لاغری ران و باسن مسئله ای است که بیشتر افراد چاق و مخصوصاً خانم‌ها به دنبال روشی برای حل آن می باشند؛ برای همین سراغ رژیم لاغری سریع میروند. اما به راستی سریعترین روش لاغری ران و باسن چیست؟ آیا راه حلی برای دست یافتن به این خواسته وجود دارد؟ چگونه و با چه روش هایی می توان به لاغری ران و باسن دست یافت؟

اکثرا چربی‌های اضافی بدن در ران و باسن و یا شکم و پهلو تجمع می‌کنند. با تجمع اضافی چربی در این نواحی، بدن شکل نامناسبی پیدا کرده و همین دلیل سبب می شود که فرد به دنبال سریعترین روش لاغری ران و باسن باشد تا این فرم نامطلوب را از بدن خود پاک نماید.

عوامل چاقی ران و باسن

اما دلیل وجود چربی اضافه در این نواحی چه می تواند باشد؟ برای پاسخ دادن به این سوال می توان گفت که افراد در شرایط مختلفی زندگی می کنند و سبک زندگی در خانواده‌ها و افراد متفاوت می باشد و این شیوه زندگی بعضا ناسالم، چاقی را برای ما به همراه خواهد داشت. از طرفی برخی عوامل ژنتیکی نیز می تواند مزید بر علت باشد. گاهی نیز پیش می‌آید که با تغییر هورمون‌های بدن، استعداد چاقی و تجمع چربی در فرد نمایان می شود.

نکته: شما با استفاده از فرمول محاسبه بی ام آی میتوانید از وضعیت چاقی خود مطلع شوید.

امروزه بیشتر افراد تلاش می‌کنند که شیوه زندگی خود را تغییر داده و روش های سالم زیستن را برای خود انتخاب کنند. آنها سعی دارند با رهایی از چربی های تجمیع شده در بدن خود، به اندامی زیبا و خوش فرم نیز دست یابند. اما در برخی موارد نیز پیش می آید که رهایی از این چربی‌های اضافی تنها با یک رژیم لاغری سالم به دست نمی آید.

در این حالت روش های دیگری وجود دارد. روش های پزشکی و انجام جراحی که به این واسطه، حذف چربی های ران و باسن به سهولت انجام می گردد. اما با ریسک و خطرات درمان تهاجمی نیز همراه است.

سریعترین روش لاغری ران و باسن، واقعیت یا محال؟

در مورد تمام روش های انتخابی برای دست یافتن به لاغری ران و باسن به این نکته باید توجه نمود که در درجه اول، هر رژیمی که انتخاب می‌کنیم و یا انجام هر گونه عمل جراحی، باید تحت نظر پزشک و فرد متخصص در این زمینه انجام پذیرد تا هیچ گونه مشکل و آسیبی را متحمل نشویم.

سریعترین روش لاغری ران و باسن چیست؟

روش های زیادی برای لاغری ران و باسن وجود دارد اما اینکه کدام یک سریعترین روش لاغری ران و باسن می باشد، از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد که این تفاوت ناشی از نوع تغذیه و سبک زندگی و دیگر شرایط و خصوصیات فردی است. در این مقاله می خواهیم این روش ها را برای شما معرفی نماییم. و شرح میدهیم که هر فرد متناسب با ویژگی ها و شرایط خود میتواند یک یا چند روش را انتخاب کند.

مواد غذایی موثر بر لاغری ران و باسن

به نظر شما تغذیه تا چه اندازه می تواند در لاغری ران و باسن تاثیر بگذارد؟ آنچه که در زمینه تغذیه باید بدانیم، میزان کالری های جذب شده توسط بدن است. در حقیقت با غذایی که می‌خوریم، جذب چربی‌های مواد غذایی و کالری آنها بیشتر از میزانی است که از بدن ما دفع می‌شوند. به هر حال کالری‌سوزی کار آسانی نیست و مستلزم فعالیت زیادی است.

پس اگر فردی قصد لاغر کردن ران و باسن را دارد و می‌خواهد که با کمک تغذیه به این هدف برسد، بهتر است در مرحله اول و برای شروع، به تغذیه خود توجه بیشتری داشته باشد و مقدار کالری که دریافت می کند را کنترل نماید.

جو دوسر پرک

جهت کاهش وزن و لاغری، جو دوسر پرک می تواند بهترین انتخاب باشد. جو دوسر پرک فیبر بالایی دارد و این ویژگی کمک می‌کند تا میزان سوخت و ساز و چربی سوزی بدن بالا باشد.

تخم مرغ

خوردن دو عدد تخم مرغ آب پز در وعده صبحانه روشی است که احساس سیری را در فرد ایجاد می کند وجود محتوای پروتئین بالا در تخم مرغ می تواند باعث بروز این حس سیری شود و همچنین از ازدست دهی عضلانی ناشی از روند کاهش وزن را کمتر کند.

سیب

خوردن سیب، علاوه بر محتوای بالای فیبر و مواد مغذی گزینه مناسبی برای استفاده در روند لاغری است.

عدس

عدس قند خون را تنظیم می کند و مانع از تجمع قند و چربی در ناحیه شکمی می شود.

این ها نمونه هایی از مواد غذایی بودند که به نحوی در لاغری و چربی‌سوزی در بدن تاثیر گذار بودند. باید توجه داشت که صرفاً با انتخاب چند ماده غذایی، موفق به حذف صحیح چربی‌های تجمع یافته بویژه در ناحیه ران و باسن نخواهید بود و نظارت و درمان شما توسط یک متخصص ضروری است.

ورزش برای لاغری سریع ران و باسن

برای کسانی که در درجه اول به سلامتی خود می‌اندیشند، اولین راه‌حل ورزش کردن می‌باشد. اگر چه ممکن است ورزش کردن سریعترین روش لاغری ران و باسن نباشد اما در مقابل با انجام ورزش و حرکات چربی‌سوز این اطمینان حاصل می شود که سلامت فرد حفظ خواهد شد و هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

برای نواحی ران و باسن، ورزش‌ها و تمرینات متنوعی وجود دارد که با انجام آنها می‌توان به خوبی چربی‌های اضافی این نواحی را از بین برد و به اندام ایده آل در این قسمت‌ها رسید.

اگر بخواهیم چربی یک قسمت خاص از بدن خود را کاهش دهیم بایستی تمرینات اختصاصی همان ناحیه را بیشتر انجام دهیم. برای لاغری ران و باسن نیز باید با طراحی برنامه‌ای مشخص، عضلات همان نواحی را به خوبی درگیر کرده و موجبات چربی سوزی را فراهم آوریم. برای اینکه بخواهیم یک برنامه ی چربی‌سوزی اصولی را پیش ببریم باید این سه اصل را در برنامه خود بگنجانیم:

  • رژیم غذایی مناسب
  • تمرینات منظم بدنسازی
  • انجام ورزش‌های هوازی
تمرینات HIIT برای لاغری ران و باسن

انجام تمرین‌های اینتروال با حداکثر قدرت یک روش عالی برای از بین بردن چربی‌های باسن است که بسیار پرطرفدار می باشد. در این تمرینات، فعالیت مشخصی را با حداکثر قدرت در یک زمان بسیار کوتاه انجام می دهند.

دویدن

یکی از ورزش‌های تاثیرگذار در چربی‌سوزی و همچنین لاغری باسن و ران‌ها می‌باشد. دویدن یک فعالیت هوازی است که سبب تقویت عضلات ران و باسن می‌گردد. این ورزش ساده نیاز به تجهیزات خاصی ندارد. تنها با داشتن یک کفش مناسب می‌توانید از دویدن لذت ببرید و در کنار آن چربی‌های اضافی خود را بسوزانید.

پیاده‌روی

پیاده‌روی یا به اصطلاح قدم زدن ساده‌ترین راهی است که می‌توان از طریق آن به تقویت عضلات سرینی و همچنین عضلات ران کمک نمود.

حرکت اسکوات ساده و پرشی برای لاغری ران و باسن

برای داشتن چربی سوزی مطلوب انجام این حرکت می تواند بهترین کمک را بکند. تقریبا این حرکت ساده اما پر کاربرد را در همه برنامه های ورزشی می توان دید چرا که با انجام این حرکت تقریبا تمام عضلات بدن درگیر می شوند. حرکت اسکوات برای لاغری باسن و ران ها یک تمرین اثر گذار و فوق العاده می باشد.

تمرینات جهشی

با انجام حرکات جهشی و تکرار منظم آن حرکات در طول روز، عضلات ران و باسن و به طور کلی، کل پا تقویت می شود و موجب سفت شدن این عضلات می گردد.

انجام حرکت ددلیفت برای لاغری ران و باسن

انجام این حرکت برای عضلات پایین تنه، حرکت موثری می باشد. این حرکت بر روی یک پا، عضلات ران و سرینی را به خوبی تقویت می کند و از طرفی موجب چربی سوزی در قسمت باسن می شود.

کلام پایانی

همانگونه که گفته شد برای اینکه بخواهیم به تناسب اندام و وزن ایده‌آل خود برسیم بایستی در کنار تمرینات منظم و ورزش‌های هوازی، از یک رژیم غذایی مناسب نیز استفاده و آن را به خوبی رعایت کرده و در کنار آن تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنیم. با انجام ورزش هایی که گفته شد و ورزش های مشابه دیگر می‌توانیم به لاغری باسن و ران برسیم.

البته در کنار تمام این موارد، بی شک مشاوره با یک متخصص و پزشک در این زمینه نباید فراموش گردد و بهترین کار این است که تمام حرکات ورزشی و برنامه رژیمی زیر نظر مربی و متخصص باشد تا فرد آسیبی نبیند.

همچنین میتوانید مقاله ورزش پایین تنه در خانه را نیز مطالعه کنید.