نمونه تمرینات شکم و پهلو در خانه
تمرینات شکم و پهلو در خانه

ورزش در خانه یک راه موثر برای داشتن تناسب‌اندام و حفظ سلامتی است. امروزه به دلیل مشغله‌های کاری و دورکاری‌ها اغلب افراد از رفتن به باشگاه اجتناب می‌کنند و بیشتر آنها تمایل دارند در خانه تمرینات ورزشی خود را انجام دهند. ورزش در خانه برای لاغری شکم به شما امکان این را می‌دهد که در حریم خصوصی خود به بهترین شکل ممکن تمرین کنید و به وزن ایده‌آل‌تان برسید. شما در خانه آرامش بیشتری دارید، بنابراین در وقت خود صرفه‌جویی خواهید کرد؛ علاوه بر این ورزش در خانه نسبت به باشگاه هزینه کمتری هم برایتان خواهد داشت.

بهترین ورزش در خانه برای لاغری شکم

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که انجام چند بار دراز نشست در طول روز موجب آب کردن چربی‌های اضافی شکم می‌شود. درحالی‌که اصلاً این‌گونه نیست و شما به تمرینات ترکیبی بسیار ویژه‌ای نیاز دارید. تمرینات هوازی ویژه در کنار ورزش‌های قدرتی با تمرکز بر روی نواحی شکم و پهلو موجب تخت شدن شکم شما می‌شود. رمز داشتن اندامی مناسب، انجام تمرینات ورزشی اصولی است. البته در کنار ورزش در خانه برای لاغری شکم و تناسب اندام خود، باید رژیم غذایی صحیحی نیز داشته باشید.

تمرینات هوازی

بدن شما هنگام انجام ورزش‌های هوازی انرژی خود را از طریق اکسیژن تأمین خواهد کرد، ورزش‌های متنوعی مثل پیاده‌روی، دویدن و یا حتی رقص از ورزش‌های هوازی محسوب می‌شوند. توجه داشته باشید که ورزش در خانه برای لاغری شکم و پهلوها تنها با برنامه ریزی دقیق امکان پذیر است. تمرینات هوازی نسبت به سایر ورزش‌ها راحت‌تر و مهم‌تر است؛ افرادی که قصد لاغری دارند باید انجام ورزش هوازی را جدی بگیرند، ورزش هوازی علاوه بر کاهش وزن، باعث بهبود عملکرد بدن نیز می‌شوند. ورزش‌های زیر از جمله ورزش‌های هوازی هستند:

 • طناب زدن
 • ایروبیک
 • پیاده روی

مدت زمان انجام تمرینات هوازی نسبتاً طولانی‌تر است به همین خاطر شما هنگام انجام دادن ورزش هوازی میزان چربی زیادی را خواهید سوزاند، انجام ورزش هوازی برای اکثر افراد ضرورت دارد. این ورزش به سنتز پروتئین کمک خواهد کرد و از تجمع چربی در بافت شکم و یا زیر پوست جلوگیری می‌کند. بنابراین انجام تمرینات هوازی موجب تناسب اندام شما خواهد شد.

تمرینات اینتروال یا هیت

یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی که به‌عنوان ورزش در خانه برای لاغری شکم می‌توانید انجام دهید، تمرینات هیت (یا اینتروال) است. این تمرینات، باعث کالری سوزی زیادی می‌شود و استقامت بدن را افزایش می‌دهد. البته باید توجه داشته باشید که انجام این تمرینات چندان ساده نیست. قبل از انجام ورزش هیت باید بدن خود را آماده کنید. انجام تمرینات اینتروال به تمام انرژی بدن شما نیاز دارد؛ بنابراین هنگام شروع این ورزش توقع چندانی از خود نداشته باشید. هیت به تجهیزات خاصی نیاز ندارد؛ علاوه بر این زمان انجام این ورزش نیز بسیار کوتاه است. نکته: تمرینات هیت برای افرادی که دچار مشکلات قلبی یا سایر بیماری‌های خاص هستند، مناسب نیست.

تمرینات قدرتی

انجام تمرینات قدرتی اهمیت بسیار زیادی دارند. تمرینات قدرتی میزان مقاومت بدن شما را تا حد زیادی افزایش خواهد داد. انجام این تمرینات می‌تواند به شما جهت داشتن اندامی فیت و زیبا کمک شایانی کند. تمرینات قدرتی تاثیر چشمگیری در کاهش وزن و لاغری شما دارد. انجام این تمرینات به تمام ورزشکاران توصیه می‌شود، بسیاری از افراد تمرینات قدرتی را مکمل سایر ورزش‌ها می‌دانند، این تمرینات، قدرت استخوان و عضلات را افزایش می‌دهد. اکثر افراد می‌توانند تمرینات قدرتی با وزنه را در خانه انجام دهند. خیلی از تمرینات قدرتی به‌راحتی در منزل امکان‌پذیر است. شما برای انجام هرچه بهتر تمرینات قدرتی به تعدادی لوازم ساده مثل دمبل ،توپ تعادل، کش ورزشی، زیرانداز تمرینی و … نیاز دارید. تهیه این لوازم به منظور انجام ورزش در خانه برای لاغری شکم و پهلو‌های تان چندان دشوار نیست. بدن شما در هر سطح آمادگی که باشد باز هم می‌توانید تمرینات قدرتی را انجام دهید و محدودیتی برای انجام این تمرینات برای افراد وجود ندارد. نکته: توجه داشته باشید که قبل از انجام هرگونه ورزش قدرتی، هیت و .. باید نرمش کنید؛ در غیر این صورت دچار گرفتگی عضلات خواهید شد.

نکات مهم ورزش در خانه برای لاغری شکم

ورزش در خانه برای لاغری شکم و پهلوها زمانی تأثیرگذار خواهد بود که شما به یکسری از نکات، توجه ویژه داشته باشید. سبک زندگی خود را تغییر دهید و یک رژیم غذایی صحیح برای خود داشته باشید، عادت‌های بد غذایی خود را کنار بگذارید و از غذاهای سالم و کم‌چرب تغذیه کنید. داشتن یک برنامه ورزشی منظم که متناسب با ویژگی های بدنی شما باشد موفقیت شما را در تناسب اندام دوچندان می کند.

بهترین حرکات ورزش در خانه برای لاغری شکم و پهلو

چند حرکت عالی برای چربی سوزی پهلو و شکم هستند که در زیر مشاهده می‌کنید.

 • پلانک
 • لانگ پهلو
 • چرخش روسی
 • زیرشکم قیچی
 • زیرشکم پا جمع
 • زیر شکم پا صاف
 • کرانچ
 • کرانچ ایستا
 • کرانچ دوچرخه
 • کرانچ معکوس
 • کرانچ قورباغه
 • کرانچ وی اپ
 • کرانچ تاچ
کلام پایانی

ورزش در خانه برای لاغری شکم و پهلو می‌تواند کاملا مفید و موثر باشد. فقط کافیست که یک رژیم غذایی مناسب داشته باشید و از انواع تمرینات قدرتی، هوازی و هیت بهره ببرید تا هرچه زودتر به نتیجه دل‌خواهتان برسید. همچنین می‌توانید مقاله خوراکی‌های مفید برای پوست را نیز مطالعه کنید.