کره بادام زمينی برای لاغری
کره بادام زمينی براي لاغری
کره بادام زميني احتمالاً اولين چيزي نيست که وقتي مي خواهيد لاغر بشويد، به آن تکیه کنید. کره بادام زميني اگرچه سرشار از پروتئين است، اما محتواي چربي زيادي نيز دارد و در هر قاشق غذاخوري کره بادام زميني تقريباً 100 کالري وجود دارد. اما تحقيقات نشان داده که مصرف کره بادام زميني با وجود اين که سرشار از پروتئين است، باعث کاهش وزن شما می شود.
کره بادام زميني چگونه به کاهش وزن کمک مي کند؟
کره بادام زميني به دو روش ميتواند به کاهش وزن کمک کند؛ از طريق کمک به کنترل اشتها و از بين بردن قند خون. مصرف کره بادام زميني باعث ايجاد حالت سيري براي مدت طولاني در شما مي شود. خوردن ميان وعده هاي کم چرب يا بدون قند اولين انگيزه براي بسياري از ما است که سعي در کاهش وزن داريم. اگر مي خواهيد قند يا کالري مصرفي خود را کاهش دهيد، این خوراکی میتواند کمک کند، اما واقعيت اين است که هميشه سير کننده نيستند. در عوض، خوردن آجيل درختي يا محصولات بادام زميني قبل از خوردن يک وعده غذايي يا ميان وعده به احساس سيري کمک مي کند، يک منبع معتبر در تحقيقات پزشکي نشان داد که اين احساس سيري احتمالاً مي تواند به علت چربي ها و پروتئين های غني در بادام زميني باشد. با توجه به همان بررسي، احساس سيري منجر به غذا خوردن کمتر مي شود و در نتيجه در کاهش وزن موثرتر است.
کره بادام زميني به اعتدال قند خون کمک مي کند
برخي از غذاها، به ويژه غذاهاي فرآوري شده و نشاسته اي، باعث افزايش قند خون مي شوند. قند خون ناپايدار با چاقي و ديابت ارتباط دارد. اما کره بادام زميني، با وجود شيريني طبيعي و بافت خوشمزه، داراي شاخص گليسمي پايين است. خوردن کره بادام زميني در رژیم غذایی، روشي براي مصرف چربي و همچنين پروتئين و فيبر می باشد.
بهترين کره بادام زميني براي کاهش وزن
هنگام خريد کره بادام زميني براي کاهش وزن، به برچسب آن نگاه کنيد. برخي از برند هاي کره بادام زميني داراي مقدار زيادي قند، نمک و مواد نگهدارنده اضافه شده هستند. مارک هاي ارگانيک کره بادام زميني بهترين گزينه براي کاهش وزن هستند. برچسب هاي تغذيه اي را بخوانيد تا کمترين مقدار سديم و شکر اضافه شده را پيدا کنيد. کره بادام زميني حاوي فيبر و پروتئین زیادی می باشد که هر دو براي سلامتي شما ضروري هستند. اگرچه ممکن است گزينه هاي کره خامه اي بادام زميني محتواي پروتئين بيشتري داشته باشد، اما انتخاب فيبر به جاي پروتئين مي تواند همان اثر سیری را با مزيت تقويت هضم خوب داشته باشد.
نحوه مصرف کره بادام زميني
شما مي توانيد کره بادام زميني را به رژيم غذايي خود اضافه کنيد. نيازي به پايبندي به استاندارد یا روش خاصي نيست. نکته مهم در مصرف کره بادام زميني براي کاهش وزن، تعديل در خوردن است؛ به عنوان مثال، ايده هايي براي مصرف کره بادام زميني وجود دارند مانند:
  • دو قاشق کره بادام زميني به اسموتي صبحگاهي خود اضافه کنيد، خواه اسموتي سبز باشد يا مخلوط توت
  • استفاده از کره بادام زمینی در سالاد
  • استفاده کره بادام زميني و عسل به جاي کره روي نان تست کامل غلات
  • خوردن سوپ کره بادام زميني به سبک تايلندي همراه با پياز، سير و گوجه فرنگي
  • مخلوط کره بادام زميني با بلغور جو دوسر يا جو دو سر
فوايد کره بادام زميني
کره بادام زميني فقط به کاهش وزن کمک نمي کند. مصرف بادام زميني به عنوان يک قسمت منظم از رژيم غذايي فوايد ديگري نيز دارد. کره بادام زميني به شما کمک مي کند تا بعد از تمرين بهتر ریکاوری کنید. این خوراکی سرشار از پروتئين است، اگر ورزش سخت و استقامتی انجام می دهید، کره بادام زمینی به تقويت شما بعد از ورزش بسیار کمک می کند. کره بادام زميني ممکن است خطر ابتلا به ديابت را کاهش دهد. به دليل مقدار پايين گليسمي بادام زميني، مصرف منظم بادام زميني مي تواند به پايداري قند خون کمک کرده و خطر ديابت را کاهش دهد. کره بادام زمينی مملو از ويتامين ها و مواد معدني است. کره بادام زمينی خطر ابتلا به بيماري قلبي و ساير علل اصلي مرگ را کاهش می دهد. يک مطالعه بزرگ و چند ساله در مورد عادات غذايي نشان داد که مصرف آجيل میتواند باعث کاهش ابتلا به بيماري هاي قلبی عروقی، سرطان و بيماري هاي تنفسي شود.
کلام پایانی
کره بادام زمينی میتواند بخشي از يک برنامه کاهش وزن سالم باشد. به ياد داشته باشيد، شما فقط با خوردن کره بادام زميني قادر به کاهش وزن نخواهيد بود. سوزاندن کالری با کنترل کردن ميزان کالری مصرفی بهمراه ذهن آگاه و ورزش، فرمول اثبات شده براي کاهش وزن است. خوردن يک يا دو وعده کره بادام زميني چند بار در هفته ممکن است انگيزه لازم براي حذف غذاهای دارای چربی زیاد يا پر قند را به نفع گزينه های سالم‌تری فراهم کند. همچنین می‌توانید مقاله چگونه به عنوان یک گیاهخوار به وزن خود اضافه کنیم را نیز مطالعه کنید.