ینهمانطور که می دانید امروزه به دلیل نوع رژیم غذایی و عدم تحرک به دلیل سبک زندگی، بسیاری از افراد دارای چربی های بسیاری در بدن خود هستند. بنابراین پیروی کردن از رژیم غذایی خاص و یا ورزش های خاص می تواند به ما کمک کند تا استایل مناسب خود را داشته باشیم. در این مقاله می خواهیم به بررسی ورزش پایین تنه در خانه بپردازیم. بخش های پایینی در اندام در حفظ زیبایی و تناسب بسیار اهمیت دارند. افراد بسیاری هستند که می خواهند زیبایی خودشان را حفظ سازند. بنابراین روش هایی که برای ورزش این نواحی توصیه می شود را باید به صورت مستمر انجام دهیم.  
اهمیت ورزش پایین تنه در خانه
پایین تنه خوش فرم یکی از مهم ترین خواسته های هرکسی است که می خواهد دارای اندام زیبا و ورزشکارانه باشد. امروزه پایین تنه زیبا ترند تناسب اندام شده است. افراد بسیاری به این بخش های بدن اهمیت می دهند. می دانیم که پایین تنه اگر خوش فرم باشد، می توان لباس های مجلسی زیبا و جذابی را خریداری کرد و مورد استفاده قرار داد. برای اینکه بتوانیم به یک تناسب اندام خوب برسیم بهترین کار این است که برنامه غذایی خوبی داشته باشیم و همراه آن به ورزش کردن هم بپردازیم. تقویت پایین تنه به ما کمک می کند که برای همیشه از شر چربی های این نواحی راحت شویم. ورزش کردن به سلامتی و تندرستی مفاصل و استخوان ها بسیار کمک می کند.
بررسی عضلات برای ورزش پایین تنه در خانه
عضلات پایین تنه شامل عضلات مختلفی است. این عضلات با انبساط و انقباض هایی که در آن ها رخ می دهد باعث می شود که استخوان های اسکلت حرکت کنند. عضلات کوچک و بزرگ به یکدیگر کمک می کنند که در جای خود بچرخند و حرکات بدن را کنترل کنند. همچنین عضلات گلوت را در پایین تنه داریم که می تواند بسیار دارای اهمیت باشد، عضلات گلوت یا باستن تنها برای نشستن نیستند بلکه به ستون فقرات و... بسیار کمک می کنند. عضلات دیگر مانند عضلات چهار سر ران هم بسیار اهمیت دارند که یکی از قوی ترین و بزرگترین عضلات هستند. این عضلات برای ثبات زانو بسیار اهمیت دارند. عضلات پشت پا و ساق پا هم به ترتیب بسیار دارای اهمیت هستند. این عضلات بر ران و زانو و مچ پا و انگشتان و پا بسیار تاثیرگذار هستند.
ورزش پایین تنه در خانه شامل چه مواردی می شود؟
ورزش های بسیاری وجود دارد که درست انجام دادن آن ها به ما کمک می کند که بتوانیم یک استایل فوق العاده برای خود داشته باشیم. این ورزش ها برای تقویت عضلات و استخوان ها بسیار اهمیت دارند. از جمله مهم ترین آن ها به شرح زیر است:
 • دد لیفت رومانیایی
یکی از مهم ترین و پیشرفته ترین ورزشهایی که برای رشد و تقویت عضلات میانی پشت بسیار اهمیت دارد، دد لیفت رومانیایی است. ورزش پایین تنه در خانه به ما کمک می کند که عضلات میان تنه و پایین تنه خود را تقویت کنیم.
 • وال سیت
یکی از ورزش پایین تنه در خانه که عضلات چهارسر ران، باسن و ساق پا را کمک می کند تا قوی تر شود، وال سیت است. این حرکت در صورتی که درست انجام شود می تواند تاثیرات بسیار خوبی را بر استایل شما بگذارد.
 • فایر هایدرنت
یکی از حرکات ورزشی که می تواند بر روی عضلات باسن کار کند، حرکت فایر هایدرنت می باشد.
 • کیک بک
یکی از ورزش هایی که به تقویت عضلات پا و فرم دهی آن ها می پردازد، حرکت کیک بک می باشد.
 • سلام ژاپنی
از دیگر حرکاتی که بر روی عضلات پا، کمر و شکم بسیار تاثیر می گذارد حرکت سلام ژاپنی است. بنابراین می تواند به شما در این زمینه بسیار کمک کند.
اهمیت انجام ورزش پایین تنه در خانه در چیست؟
همانطور که می دانید ورزش باعث سلامتی و تندرستی می شود. با توجه به اهمیتی که نام برده شده دانستیم که با استفاده از انجام ورزش پایین تنه در خانه می توانیم عضلات خود را تقویت کنیم. اهمیت مهم دیگری که می توانیم در این زمینه نام ببریم به شرح زیر است.
 • حرکت پایین تنه می تواند باعث سوزاندن کالری بدن شود.
 • حرکات پایین تنه باعث می شود که وزن کاهش پیدا کند و تناسب اندام صورت گیرد
 • عملکرد و قدرت بدن را بالا می برد.
 • ورزش پایین تنه در خانه به تقویت و تمرکز ذهن کمک می کند.
 • باعث پیشگیری درد کمر می شود
 • به تقویت استخوان ها می پردازد.
  کلام پایانی ورزش پایین تنه در خانه می تواند کمک کند که زمان خود را حفظ کنیم. در کنار آن به ورزش کردن و سلامتی بدن خود بپردازیم. ورزش هایی که برای تناسب اندام در پایین تنه تجویز می شوند می توانند به ما کمک کنند تا بتوانیم اندام خود را فیت سازیم. از بین بردن چربی ها و حفظ زیبایی در این نواحی می تواند کمک کند تا بتوانیم لباس های اندامی تری را به تن کنیم.   همچنین میتوانید مقاله (لاغری سریع با ورزش در خانه) را نیز مطالعه کنید.