ورزش هایی که باعث تقویت بینایی می‌شوند
ورزش هایی که باعث تقویت بینایی می شوند

امروزه بسیاری از پزشکان و متخصص بینایی و چشم، به بیماران خود ورزش های مختلفی را تجویز می کنند تا با انجام این ورزش ها در منزل خود به تقویت بینایی بپردازند و از بینایی بسیار قوی و مطلوبی برخوردار باشند. از مهمترین این ورزش ها برای تقویت حس بینایی می توان به حرکات چشم در جهات مختلف اشاره کرد.

ورزش هایی که باعث تقویت بینایی می شوند؟

آیا شما نیز به دنبال تقویت بینایی خود به کمک ورزش های مختلف هستید؟ همچنین ورزش چشم جهت رفع خستگی و سلامت نیز داریم که نباید این دو مورد را باهم اشتباه بگیریم. آیا می دانید که کدام حرکات می تواند به تقویت حس بینایی شما کمک کند؟

بینایی یکی از مهمترین حواس در بدن می باشد و افراد بایستی راه ها و روش های صحیح برای حفظ و نگهداری از بینایی خود را فراگرفته و به آنها عمل کنند. توجه داشته باشید که امروزه بسیاری از افراد به دلایل بسیار گوناگونی از بینایی بسیار ضعیفی برخوردار هستند که از مهمترین این علل می توان به تغذیه نامناسب، عوامل ژنتیکی و استفاده مداوم از ابزارهای الکترونیکی اشاره کرد.

اگر شما نیز با مشکلات بینایی مواجه هستید می توانید با فرا گرفتن چند روش بسیار ساده در منزل خود نیز اقدام به تقویت بینایی داشته باشید تا مانع از ضعیف شدن چشمان خود باشید که البته توصیه می شود به همراه انجام ورزش های مختلف، نزد یک متخصص چشم پزشک نیز مراجعه کرده و از ویتامین های تقویتی چشم نیز بهره مند شوید تا بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن از بینایی بسیار مطلوبی برخوردار باشید.

حرکات چشم در جهات مختلف

امروزه بسیاری از پزشکان متخصص چشم، ورزش هایی را برای تقویت بینایی در نظر گرفته اند و با انجام آزمایش های بسیار متعدد بر روی هر کدام از این حرکات ورزشی توانسته اند، تاثیرگذار بودن این حرکات را به اثبات برسانند. از مهمترین ورزش هایی که برای تقویت کردن بینایی از آن استفاده می شود می توان به حرکات چشم در جهات مختلف اشاره کرد.

این نوع ورزش به گونه ای است که در یک جا نشسته و بدون حرکت دادن سر خود، مردمک چشمان خود را در هر 4 جهت مختلف به چرخش و حرکت در بیاورید و اطراف خود را مشاهده کنید. البته در نظر داشته باشید که این حرکات را به دفعات بسیار زیاد انجام دهید چرا که سبب آسیب رسیدن به چشم خواهد شد.

دنبال عدد 8 انگلیسی

یکی دیگر از مهمترین و بهترین ورزش هایی که در جهت تقویت بینایی از آن می توانید بهره مند شوید دنبال کردن عدد 8 انگلیسی می باشد به طوری که شما می توانید بر روی زمین یک عدد 8 انگلیسی را تصور کرده و در 10 قدمی آن ایستاده و خطوط این عدد 8 خیالی خود را دنبال کنید.

البته بعد از چند بار دنبال کردن مسیر خود را تغییر داده و عدد 8 را به شکل معکوس بنگرید تا نتیجه ی بسیار مطلوبی را دریافت کنید. توجه داشته باشید که فاصله شما تا عدد 8 خیالی تان بایستی 10 قدم باشد تا از ورزش بسیار مطلوبی بهره مند شوید.

تمرکز روی نقاط نزدیک و دور

برای داشتن چشمان بسیار قوی و سالم بایستی ماهیچه های چشم خود را قوی کنید که یکی از بهترین و موثرترین روش ها در این راستا نیز تمرکز روی نقاط نزدیک و دور می باشد.

برای این منظور می توانید بر روی یک صندلی نشسته و انگشت شست خود را در فاصله 10 اینچ گرفته و به آن خیره شوید این عمل را در حدود 15 ثانیه انجام دهید و سپس به یک شی دوری که از شما قرار دارد تمرکز کنید و به مدت چند ثانیه نیز به آن نگاه کنید. این عمل و فرایند را برای چند بار در روز انجام دهید تا در کوتاه ترین زمان ممکن شاهد تقویت و بهبودی بینایی خود باشید و از چشمان بسیار قوی و تیزی برخوردار باشید.

کلام پایانی

باید توجه داشته باشید که می توانید با انجام این حرکات و ورزش ها از ضعیف شدن و به طبع جراحی لیزیک و لازک چشم و همچنین مشکلات بعدی چشم جلوگیری نمایید.

چشم‌ ها نیز مانند دیگر اعضای بدن با تمرین و ورزش تقویت و کارآمدتر می‌ شوند، با انجام این تمرین ها دیگر از مطالعه کردن و انجام فعالیت های روزانه خسته نمی شوید.

همچنین میتوانید مقاله انواع تیپ بدنی و سوخت و ساز آن ها را نیز مطالعه کنید.