طرز تهیه چای زنجبیل خانگی
طرز تهیه چای زنجبیل خانگی
چای زنجبیل، یک نوشیدنی تند، یک جایگزین گرم، نیروبخش و بدون کافئین برای چای سیاه یا قهوه است؛ چای زنجبیل فواید زیادی برای سلامتی دارد. ریشه زنجبیل که به طور گسترده در فرهنگ های مختلف برای تسکین گلودرد یا سرفه، مبارزه با سرماخوردگی و تسکین سوء هاضمه، حالت تهوع و بیماری حرکت استفاده می شود، خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارد. طی تحقیقات انجام شده، محققان دریافتند که مصرف روزانه زنجبیل با کاهش خطر ابتلا به فشار خون بالا و بیماری‌های قلبی عروقی مرتبط است. در اینجا یک دستور العمل آسان برای پیروی از چای زنجبیل با تغییرات خوشمزه برای شما معرفی کرده‌ایم. اگر هر کدام برای شما خیلی تند یا قوی است، سعی کنید آب داغ بیشتری اضافه کنید.
دستور العمل آسان چای زنجبیل
  • یک یا دو برش ریشه زنجبیل
  • یک فنجان آب جوش
  • عسل (اختیاری)
برش های ریشه زنجبیل را مستقیماً در یک لیوان بریزید. آب جوش را اضافه کنید و بگذارید 5 تا 10 دقیقه دم بکشد. در صورت تمایل عسل را برای طعم‌دار کردن چای، به آن اضافه کنید.
چای زنجبیل زردچوبه
  • یک یا دو برش ریشه زنجبیل
  • یک فنجان آب جوش
  • یک پیمانه زردچوبه آسیاب شده
  • یک پیمانه فلفل سیاه عسل (اختیاری)
برش های ریشه زنجبیل را مستقیماً در یک لیوان قرار دهید. آب جوش، زردچوبه و فلفل سیاه را اضافه کنید. خوب به هم بزنید. بگذارید چای به مدت 5 تا 10 دقیقه دم بکشد. در صورت تمایل عسل را به طعم اضافه کنید.
چای زنجبیل رنده شده
  • یک قاشق چایخوری ریشه زنجبیل، رنده شده یا ریز خرد شده
  • یک فنجان آب جوش
  • عسل (اختیاری)
ریشه زنجبیل را در یک چای دم کن بریزید و آن را مستقیماً در یک لیوان قرار دهید. آب جوش را اضافه کنید و بگذارید 5 تا 10 دقیقه دم بکشد. زنجبیل را بردارید. در صورت تمایل عسل را به طعم اضافه کنید.
چای زنجبیل لیمو
چای زنجبیل را آماده کنید و آب لیموترش را در هر فنجان چای بچکانید.
چای سبز زنجبیل
یک راه ساده برای تهیه چای زنجبیل با چای سبز یا هر نوع چای دیگر (چای سفید، چای اولانگ، چای سیاه) این است که ابتدا چای زنجبیل را درست کنید، سپس چای سبز را به مدت یک تا دو دقیقه در چای زنجبیل داغ دم کنید.
کلام پایانی
یک فنجان چای زنجبیل می تواند جایگزینی خوشمزه و انرژی زا برای یک فنجان قهوه باشد، اما مهم ترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید مصرف متعادل آن است. این بدان معناست که برخی افراد باید بیش از یک یا دو فنجان در روز ننوشند. اگر رفلاکس اسید معده یا شرایط دیگری دارید یا دارو مصرف می کنید، ممکن است نیاز به مصرف کمتر یا اجتناب از مصرف چای زنجبیل داشته باشید. اگرچه گفته می شود زنجبیل به هضم غذا کمک می کند، نوشیدن بیش از حد چای می تواند باعث ناراحتی معده و مدفوع شل در برخی افراد شود. اگر بی خوابی دارید یا متوجه شدید که چای زنجبیل شما را بیدار نگه می دارد، قبل از خواب یا شب از نوشیدن چای زنجبیل خودداری کنید. زنان باردار و شیرده باید قبل از نوشیدن چای زنجبیل با پزشک خود مشورت کنند. همچنین می‌توانید مقاله بهترین زمان برای استفاده از مکمل های ورزشی را نیز مطالعه کنید.