سوزاندن 100 کالری
سوزاندن 100 کالری
در حالی که باشگاه‌های تناسب اندام مکان‌های عالی برای ورزش هستند، فعالیت‌های مختلفی نیز وجود دارند که می‌توانند بدون عضویت شما در باشگاه خاصی، در رسیدن به اهداف تناسب اندامتان کمکتان کنند. برخی از بهترین راه‌ها برای سوزاندن کالری در خارج از باشگاه انجام می‌شوند، بنابراین می‌توانید آن را در خانه، محل کار یا در حال حرکت انجام دهید.
بالا رفتن از پله ها
تقریباً همیشه یک راه پله در نزدیکی محل کار، در خانه یا حتی در یک هتل در هنگام سفر وجود دارد. فقط ده دقیقه از پله ها بالا بروید تا 100 کالری بسوزانید.
حرکات کششی
اگر به مدت 30 دقیقه حرکات کششی انجام دهید یا یک تمرین یوگا آسان انجام دهید، حدود 100 کالری می سوزانید. این کار همچنین به افزایش دامنه حرکتی مفاصل، کاهش استرس و بهبود کیفیت خواب شما نیز کمک می کند.
راه رفتن و صحبت کردن
در صورت امکان، در حین حرکت صحبت کنید. شما حتی می توانید در طول تماس های کاری به سادگی با قدم زدن در دفتر خود راه بروید. این کار را برای دو تماس تلفنی 15 دقیقه ای در روز انجام دهید تا 100 کالری بسوزانید.
ایستادن
این عمل ساده باعث می شود که شما به ازای هر 10 دقیقه ایستادن حدود 10 کالری اضافی بسوزانید. از همکاران خود بپرسید که آیا می توانید به جای نشستن در اتاق کنفرانس، جلسات ایستاده برگزار کنید. بهتر از این، جلسه را در فضای باز شرکت کنید و مشکلات محل کار را در حال حرکت حل کنید. همچنین میتوانید در خانه به صورت ایستاده تلویزیون تماشا کرده و یا مطالعه کنید.
طناب زدن
اگر می خواهید سریع کالری بسوزانید، طناب بزنید. برای سوزاندن 100 کالری فقط کافیست هفت دقیقه طناب بزنید. در عین حال، با این عمل هماهنگی خود را بهبود بخشیده و ساق پاهای خود را تقویت خواهید کرد.
کمک در کارهای خانه
باور کنید یا نه، کارهای خانه می تواند تمرین موثری باشد. یک نظافت استاندارد خانه حدود 100 کالری را در 30 دقیقه می سوزاند. آیا نیاز به سوزاندن کمی بیشتر دارید؟ هنگام تمیز کردن، کارهای خود را تغییر دهید تا کالری بیشتری بسوزانید. کارهای ساده مانند جاروبرقی و گردگیری را می توان به تمرینات تقویتی تبدیل کرد.
دویدن
ساده ترین راه برای سوزاندن 100 کالری سریع دویدن است. و برای سوزاندن چربی لازم نیست حتما دونده ماراتن یا دونده سرعت باشید. یک کیلومتر را در 10 دقیقه بدوید تا 100 کالری بسوزانید. اگر آمادگی دویدن آن مسافت را ندارید، فواصل دویدن و پیاده روی را با کم و زیاد کردن امتحان کنید تا در حین سوزاندن چربی استقامت داشته باشید.
کلام پایانی
تعداد دقیق کالری هایی که بدن شما برای انجام این فعالیت ها می سوزاند به وزن، جنسیت، سن، ترکیب بدن و موارد دیگر بستگی دارد. فعالیت ها بر اساس در دسترس بودن متفاوت است. در اینجا هیچ گزینه درست یا غلطی وجود ندارد. ما فقط چند گزینه برای رسیدن به یک هدف، یعنی «حرکت کردن» را به شما پیشنهاد کردیم. همچنین می‌توانید مقاله رابطه بین خواب و غذا را نیز مطالعه کنید.