تجربه لاغری با ورزش
اگر قصد کاهش وزن با ورزش دارید، باید بدانید که تنها راه کاهش وزن، کاهش کالری است. سوزاندن کالری با ورزش و پیاده روی و رژیم غذایی صحیح بدست می آید. ورزش یکی از موثرترین عوامل در سلامت جسم و نشاط روح است، باعث کاهش کالری می شود و همراه با غذا تاثیر بسزایی در کاهش وزن دارد.یکی دیگر از ارزان ترین و بهترین راه ها برای مقابله با استرس اضافه وزن، پیاده روی است.کاهش وزن از طریق ورزش ایده خوبی برای کاهش وزن سریع و رسیدن به تناسب اندام ایده آل است. آیا شما تا به حال تجربه لاغری با ورزش را داشته اید؟
راهکار:
برای تجریه لاغری با ورزش می بایست راهکارهای متعددی را امتحان کنید تا به نتیجه برسید. بیشتر افراد تجربه لاغری با ورزش را از راه تمرین حرکات ورزشی موثر، رژیم غذایی سالم و صحیح، پیاده روی و غیره بدست آورده اند. ورزش همراه با رژیم غذایی مناسب به شما کمک می کند به جای از دست دادن عضلات، چربی بسوزانید. همچنین ورزش هوازی زمانی مناسب است که عجله دارید و می خواهید سریع لاغر شوید. انجام ورزش هایی که ضربان قلب شما را تا 65 تا 80 درصد حداکثر برای حداقل 20 دقیقه افزایش می دهند، ورزش های هوازی هستند. صبح یا عصر یک ساعت ورزش هوازی شدید انجام دهید. بعد از شام، یک ساعت پیاده روی سریع داشته باشید. پیاده روی بعد از غذا برای جذب مواد مغذی و متابولیسم بهترین کار برای سوزاندن چربی های اضافی است. متابولیسم و ​​نحوه سوزاندن کالری نیز مهم است. ورزش یکی از محبوب ترین راه های کاهش وزن است. علاوه بر این، ورزش منظم از فشار خون بالا، کلسترول، دیابت و بسیاری از بیماری های دیگر جلوگیری می کند. اگر همیشه غذاهای سالم مانند سبزیجات، میوه ها، غلات کامل و پروتئین های بدون چربی را در رژیم غذایی خود بگنجانید، وزن شما ثابت می ماند.
لاغری با ورزش های کالری سوز
اگر چندین بار در هفته ورزش می کنید تا به تناسب اندام و وزن دلخواه خود برسید، به برنامه ای نیاز دارید که در کمترین زمان حداکثر نتیجه را ارائه دهد .ما در اینجا چند فعالیت ساده را که در منزل هم می توانید انجام دهید به شما معرفی می کنیم تا شما هم یکی از افرادی باشید که  تجربه لاغری با ورزش را کسب کرده اید.
 1. طناب زدن
طناب زدن چربی شما را می سوزاند. درگیر کردن بیشتر بازوها و شانه ها، از یک طناب سنگین استفاده کنید.
 1. دویدن
تجربه لاغری با ورزش به روش دویدن، زانوها و دست های خود را به هم نزدیک کرده و در جای خود بدوید.
 1. کار با وزنه
فقط مقداری وزنه در منزل یا باشگاه تهیه کنید و 30 دقیقه تا 1 ساعت در روز ورزش کنید.
 1. دوچرخه ثابت
فقط با 1 دقیقه رکاب زدن کالری سوزی آغاز میشود
 1. بالا رفتن از پله ها
بالا رفتن از پله ها ترکیبی از ورزش هوازی و بی هوازی است و اگر دمبل در دستتان بگیرید برای تقویت بالاتنه مناسب است.
 1. حرکت کوهنوردی
حرکت کوهنورد به لاغری شکم و پهلوها کمک می کند.
 1. پیاده روی
پیاده روی آسانترین و کم هزینه ترین روش موثر برای تجربه لاغری با ورزش است. کافی است، تعداد قدم هایی که هر روز برمی دارید را افزایش دهید، هنگام ناهار به پیاده روی بروید، در محل کار از پله ها بالا بروید یا سگ خود را به پیاده روی ببرید.
 1. دوچرخه سواری
دوچرخه سواری نه تنها برای کاهش وزن مفید است، بلکه افرادی که به طور منظم دوچرخه سواری می کنند، آمادگی جسمانی بالاتری نسبت به بقیه افراد دارند.
 1. یوگا
یکی از محبوب ترین ورزش ها برای کاهش وزن، یوگا است. بنابراین اگر این تمرین را به مدت 30 دقیقه در روز انجام دهید، 149 کیلو کالری می سوزانید.
فواید و مزایای لاغری با ورزش
تجربه لاغری با ورزش نه تنها به کاهش وزن کمک می کند، بلکه بر ترکیب بدن، سلامت سوخت و ساز بدن و تناسب اندام کلی شما نیز تأثیر می گذارد. بیماری هایی مانند فشار خون، کلسترول بالا و چربی خون را کاهش می دهد و از حملات قلبی جلوگیری می کند. در ادامه با چند مزیت و فایده ورزش آشنا شوید:
 • ورزش هورمون های بدن را تنظیم می کنید
 • قلب و عروق را تقویت می کند
 • باعث عضله سازی و فرم دهی بدن شما می شود
 • ورزش فشار خون را تنظیم می کند
 • ورزش استرس و اضطراب را کاهش می دهد
 • .در بهبود روند سرطان موثر است
 • باعث تنظیم و خواب بهتر می شود
 • در بهبود کبد چرب به شما کمک می کند
 • ورزش از التهاب عضلات جلوگیری می کند
 
کلام پایانی
در مقاله تجربه لاغری با ورزش از فواید کاهش وزن از طریق ورزش و انواع تمرینات چربی سوزی و مزایای ورزش برای سلامتی بدن صحبت کردیم. به یاد داشته باشید که بهترین راه برای کاهش وزن، ورزش و پیروی از یک رژیم غذایی سالم و اصولی است. اگر به طور منظم هر روز پیاده روی کنید، بدن شما را شاداب و سالم نگه می دارد. همچنین میتوانید مقاله (چی بخوریم لاغر بشیم؟) را نیز مطالعه کنید.