چرا اشتهای فراوان به مصرف کربوهیدرات داریم؟

چرا اشتهای فراوان به مصرف کربوهیدراتها داریم؟

تقریبا همه ما لذت یک یا چند بار خوردن یک بشقاب پر ماکارونی، یک برش کیک شیرین، یک تکه نان کره ای، یک بشقاب پر لوبیا پلو، انواع ته دیگ و . . . را چشیده ایم.

اما چه چیزی باعث میشه خوردن کربوهیدرات این همه لذت بخش باشه؟

به عنوان یک کارشناس و مربی ورزشی، طی سالها تجربه ام با شاگردان مختلف، به این نتیجه رسیده ام، افرادی که میان تنه چاق دارند یا اصطلاحا کمربندیشون چاق هست (شکم و پهلو)، افرادی هستند که مصرف کربوهیدراتشون خیلی بالاست. معمولا تند غذا میخورند. طوری که یک بشقاب برنج و در پنج دقیقه تمام میکنند!

دهان ما و حس چشایی ما قادر هست دو نوع کربوهیدرات و حس کند. کربوهیدراتهای معمولی موجود در نان، ماکارونی و برنج.

هرچه حس چشایی کربوهیدراتی بیشتر و حساستر باشد، تمایل به مصرف آن هم بالاتر خواهد بود. برای همینه خیلی از گیاه خواران به خاطر اشتهای زیادشون به برنج و نان دارای شکم های بزرگ و کمربندی چاقی هستند. همچین در جوامع صنعتی افراد چاق با شکم های بزرگ ناشی از مصرف بالای شیرینی جات، لبنیات چرب، نان های حجیم، با بالا رفتن سرانه مصرف فست فودهای سرخ کردنی مثل مرغ سوخاری، انواع سوسیس و کالباس سوخاری، پنیر سوخاری و . . . که دارای میزان بالای کربوهیدرات بوده و پس از مخلوط شدن با روغن های ترانس بالا، حجم چربی های انباشته میان بافتی را افزایش داده که به طبع آن، چاقی های فراوان را به همراه خواهد داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیپنل کاربریارتباط با ما