کجا وزن کم میکنید؟

اگر یک برنامه کاهش وزن سالم را شروع کنید، ممکن است فکر کنید که ابتدا کاهش وزن در کجااتفاق می افتد. آیا شکم شما ابتدا لاغر می شود یا کاهش وزن در قفسه سینه یا ران شما نمایان می شود؟

پاسخ این هست که از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود. در ابتدای برنامه شما، بسیاری از رژیم گیرندگان با کاهش وزن مواجه می شوند. به احتمال زیاد متوجه می شوید که شکم شما کمی کوچکتر شده است. اما کاهش آب با کاهش چربی متفاوت است.

کاهش چربی با سرعت بسیار تدریجی در سراسر بدن شما اتفاق می افتد. برخی از رژیم گیرندگان ابتدا در نیم تنه و برخی دیگر در باسن و ران خود متوجه آن می شوند. در حالی که می توانید نواحی مختلف بدن خود را با ورزش سفت کرده و حالت دهید، اما نمی توانید آن را کاهش دهید – یا قسمتی از بدن خود را انتخاب کنید که می خواهید چربی در آن رخ دهد.

 

 

کاهش سریع وزن

آیا از دست دادن پنج پوند در هفته ناسالم است؟ پاسخ به اینکه چگونه سریع وزن خود را کاهش دهید می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد. همچنین می تواند بستگی به این داشته باشد که در کجای روند کاهش وزن هستید.

 

در برخی شرایط شدید، رژیم گیرندگان می توانند هفته ای ۵ یا حتی ۷ کیلو وزن کم کنند. اما اگر در برنامه های تلویزیونی واقعی یا تبلیغات آنلاین شاهد کاهش سریع وزن هستید، باید بدانید که انتظار همان نتایج غیر واقعی است.

 

افرادی که در بسیاری از برنامه های واقع گرایانه و کسانی که برای تبلیغات وزن کم می کنند، اقدامات فوق العاده ای را انجام می دهند تا در مدت زمان محدودی وزن زیادی را کاهش دهند. و بعضاً به خاطر زحماتشان مزد می گیرند. شرایطی که در تلویزیون مشاهده می کنید اغلب همان شرایطی نیست که در زندگی واقعی با آن برخورد می کنید.

علاوه بر این، افراد برخی از آن برنامه های تلویزیونی تحت نظارت پزشکان هستند. آنها زیر نظر مربیان (حداکثر هشت ساعت در روز) ورزش می کنند و از رژیم غذایی بسیار سختگیرانه و کنترل شده از کالری پیروی می کنند. آنها همچنین با دوربین هایی که از آنها پیروی می کنند زندگی می کنند تا هرگونه تکان خوردن و درمان را ضبط کنند.

همانطور که ممکن است در عناوین رسانه ها دیده باشید،این تلاش های شدید برای کاهش وزن معمولاً برای مدت زمان طولانی پایدار نیست. بسیاری از شرکت کنندگان در برنامه کاهش وزن پس از بازگشت به خانه به زندگی عادی خود وزن خود را دوباره بدست می آورند.

 

 

کاهش سریع وزن موثر

البته هر چیزی که در تلویزیون می بینید به احتمال زیاد شکست نمی خورد. بسیاری از برنامه های تجاری کاهش وزن تجاری که به طور گسترده پذیرفته شده است، برنامه های غذایی جدیدی را اتخاذ کرده اند که باعث کاهش سریع وزن در مراحل اولیه می شود.

 

و برخی رژیم های غذایی مانند اتکینز و رژیم ساحل جنوبی وجود دارد که کاهش سریع وزن را در مراحل اولیه برنامه های غذایی برنامه ریزی کرده است. برخی از افراد در این برنامه ها در عرض دو هفته تا ۱۴ کیلوگرم وزن کم می کنند.

 

برنامه های کاهش وزن بسیار کم کالری برای همه بی خطر نیست و فقط باید تحت نظارت پزشک دنبال شود.

سرانجام، کسانی که جراحی لاغری انجام داده اند، مانند بای پس معده یا جراحی دور باند، اغلب کاهش وزن را با نرخ بسیار بیشتری از یک یا دو پوند در هفته تجربه می کنند، اما در نهایت میزان کاهش وزن آنها نیز کاهش می یابد.

 

 

 

هنگامی که در مورد کاهش وزن سریع دوستان خود در آخرین برنامه رژیم غذایی می شنوید، احتمالاً یکی از این رژیم های مد روز را دنبال می کنند. بیشتر چیزی که در آن چند هفته رژیم غذایی مد از دست می رود، وزن آب است. این بدان معناست که چربی بدن بسیار کمی از بین رفته است. رژیم های مد روز همچنین می توانند منجر به از دست دادن ماهیچه های بدون چربی شوند، چیزی که برای حفظ وزن سالم به آن بیشتر و نه کمتر نیاز دارید.

 

علاوه بر این، کاهش وزن سریع و بازیابی مجدد (معروف به دوچرخه سواری وزن) می تواند منجر به افزایش خطر برخی مشکلات مربوط به سلامتی از جمله سنگ کیسه صفرا شود.

کاهش وزن در طول رژیم غذایی عجیب و غریب یا هر روش دیگر کاهش وزن تقریباً همیشه همراه با چند مورد اضافی باز می گردد.

 

 

کاهش وزن با نرخ سالم

کاهش وزن با سرعت یک تا دو کیلو در هفته بیشتر توصیه می شود. چرا؟ زیرا متخصصان دریافتند که این میزان برای اکثر رژیم گیرندگان واقعی و قابل دستیابی است.

 

تغییرات مورد نیاز برای کاهش وزن با سرعت بیشتر پایدار نیست و تقریباً همیشه ناسالم است. بنابراین چقدر سریع باید وزن خود را کاهش دهید؟ به همان سرعتی که بدن شما با رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی به شما اجازه می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیپنل کاربریارتباط با ما