چگونه می توانم وزن خود را پس از کاهش آن، حفظ کنم؟

همه ما می دانیم که کاهش وزن به اندازه کافی سخت است. اما حقیقت این است که نگه داشتن وزن حتی سخت تر است. تخمین زده می شود که تنها حدود ۲۰ درصد از افرادی که وزن کم می کنند، وزن جدید خود را حفظ می کنند.بنابراین چگونه می توانید از بازگشت کیلوهایی که برای از دست دادن آن بسیار زحمت کشیده اید جلوگیری کنید؟

 

·     وعده های غذایی کوچکتر بخورید.

خوردن پنج وعده غذایی کوچک در روز به جای سه وعده غذایی بزرگ می تواند سوخت و ساز بدن شما را طولانی مدت نگه دارد و به شما در کنترل وزن کمک می کند. شامل ادویه جات افزایش دهنده متابولیسم مانند دارچین، جوز هندی و زردچوبه می شود.

·     وقتی سیر شدید غذا را کنار بگذارید.

نیازی نیست همه چیز را در بشقاب خود به پایان برسانید فقط به این دلیل که آنجاست. حتی در صورت باقی ماندن غذاها، وقتی احساس سیری می کنید، غذا خوردن را متوقف کنید.

·     به تنقلات سالم پایبند باشید.

اگر بین وعده های غذایی گرسنه شدید، به عادت های قدیمی خوردن میان وعده های پرکالری برنگردید. از گزینه های سالم تری مانند میوه، سبزیجات، ماست بدون چربی و کراکر گندم کامل استفاده کنید.

·     تشنه نمانید.

نوشیدن ۸ لیوان آب در روز نه تنها با حفظ سوخت و ساز بدن به سوزاندن کالری کمک می کند، بلکه تشنگی شما را سریعتر و بهتر از هر چیز دیگری فرو می نشاند.

·     ورزش کنید.

بهترین راه برای حفظ وزن جدید این است که یک برنامه معمول داشته باشید و به آن پایبند باشید. هرچه فعالیت شما بیشتر باشد، احتمال کاهش وزن بیشتر است. هر روز سی دقیقه برای ورزش اختصاص دهید.

·     به اندازه کافی بخوابید.

خواب ضعیف می تواند تأثیرات منفی بر سلامت کلی شما داشته باشد و همچنین سطح هورمون های تنظیم گرسنگی، لپتین و گرلین را کاهش دهد. طبق مطالعات اخیر، بزرگسالان باید ۷-۹ ساعت بخوابند.

·     هوشمندانه خرید کنید!

خرید مواد غذایی برای اطمینان از این که درست غذا می خورید و وسوسه ریزه خواری به سراغتان نمی آید! لیستی از غذاهای سالم را زودتر تهیه کنید و از بخشهایی که شما را وسوسه می کند دور شوید. به جای آن پروتئین بدون چربی، میوه، سبزیجات و میان وعده های کم کالری انتخاب کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیپنل کاربریارتباط با ما