بهترین زمان ورزش در روز کی هست؟

بهترین زمان ورزش در روز کی هست؟

این خیلی مهمه که بین همه مشغله های روزانه، حتما زمانی و برای تمرین به صورت منظم اختصاص بدهیم.

با این حال، شاید این به برنامه های بسیار زیاد ما کمک کند که بدانیم وقتی صحبت از ورزش کردن است، ورزش در زمان های خاص می تواند به حداکثر رساندن اهداف تناسب اندام ما کمک کند.

 

پس، ببینیم چه زمانی از روز برای انجام تمرینات ورزشی مناسب است!

 

  • ورزش کردن در صبح

از نظر منطقی، ورزش کردن در ساعات اولیه روز مزیت های خوبی دارد:

اول از همه، چه بخواهی چه نخواهی روز خودت و با ورزش و تحرک سالم شروع کردی. قبل از اینکه کارهای روزمره خودت و شروع کرده باشی و این عالیه!

این بدان معناست که شما روز خود را با “اندورفین” آغاز خواهید کرد و یک حس خوب این است که بدانید قبل از ساعت ۹ صبح کاری را انجام داده اید که برخی افراد در تمام طول روز انجام نمی دهند.

و این یک تقویت عالی برای بالا بردن قدرت تنفس و ضربان قلب است. علاوه بر این، دیگر لازم نیست نگران تمرین بعد از ظهر یا عصر باشید. این می تواند یک آرامش باشد، زمانی را برای پختن شام، معاشرت با دوستان و صرف آرامش اختصاص دهید.

مزایای علمی! از مزایای دیگر ورزش صبحگاهی می توان به افزایش متابولیسم اشاره کرد، به این معنی که در طول روز کالری خود را می سوزانید. دلایل دیگری برای ورزش صبحگاهی ورزش، ضربان قلب و دمای بدن را افزایش می دهد. این بدان معناست که تعریق شبانه می تواند مانع از خواب خوب شود! ورزش در ۷ صبح، در مقایسه با بعد از ظهر یا عصر، ممکن است به افراد در خواب راحت تر در شب کمک کند.یک استدلال دیگر، این است که ورزش با معده خالی می تواند چربی بیشتری بسوزاند.

هنگام ورزش با معده خالی، ورزشگران می توانند تا ۲۰ درصد چربی بدن بیشتری بسوزانند. این یک دستاورد بسیار قابل دستیابی در صبح، قبل از صبحانه است، تا بعد از یک روز کامل که در آن باید به طور منظم غذا بخورید!   ورزش کردن در عصردر بالا از مزایای ورزش در صبح گفته شد. از طرف دیگر ورزش عصرگاهی یا شبانگاهی هم دارای مزایایی میباشند.  مزایای علمیورزش کردن عصرگاهی، با بالا بردن دمای بدن شما عملکرد و قدرت عضلات، فعالیت آنزیم ها و استقامت کلی بدن را افزایش داده و عملکرد را بهینه می کند.بین ساعت ۲ بعد از ظهر و ساعت ۶ بعد از ظهر، دمای بدن شما در بالاترین حد خود قرار دارد.

 

این ممکن است به این معنی باشد که شما در این ساعات بتوانید روی آماده سازی بدن خود تمرین کنید، به طور بالقوه آن را موثرترین زمان روز برای تمرین خواهد بود.در حالی که برخی ممکن است از بدخواب شدنشان بعد از ورزش عصرگاهی بگویند، به تجربه ثابت شده، کسانی که عصرها وزنه کار میکنند، کیفیت خواب شبانگاهی شان از افرادی که صبحها وزنه میزنند، بهتر است!  بالاخره صبح ورزش کنیم یا عصر؟بعد از سالها تجربه در زمینه ورزش و بدنسازی، یک چیز واضح است:

“ورزش کردن مهم است، صرف نظر از اینکه در چه ساعتی از روز انجام می دهید”.

آنچه واقعاً مهم است این است که زمانی از روز را پیدا کنید که برای شما مناسب است و متناسب با برنامه شماست، و سپس به آن پایبند باشید. با ثابت نگه داشتن رژیم تمرینی خود در همان زمان هر روز، می توانید پیشرفت های بیشتری در تمرین کسب کنید.

و مهم اینه که شما از یک برنامه ورزشی و تغذیه ای سالم پیروی کنید تا سلامت جسم و ذهن بهتری داشته باشید.

 

مزایای ورزش کردن (صبحگاهی-عصرگاهی):

تمرکز حواس؛

تنظیم دمای بدن؛

سالم خوری؛

افزایش هوشیاری؛

انرژی کلی بیشتر؛

تمرکز بهتر؛

روحیه بهتر؛

کاهش وزن؛

کنترل اشتها؛

افزایش فعالیت کلی؛

کنترل قند خون؛

مدیریت فشار خون؛

بهبود خواب؛

و …

 

رضا ناصری-کارشناس و مربی تربیت بدنی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیپنل کاربریارتباط با ما