این الکل نامطلوب!

الکل، نوشیدنی نامطلوب!

سوء مصرف الکل می تواند تأثیرات طولانی مدت بر سلامت روانی و جسمی فرد داشته باشد. نوشیدن بیش از حد می تواند منجر به مشکلات کبدی، فشار خون بالا، آسیب قلبی و تغییر خلق و خو شود.

نوشیدن بیش از حد می تواند خطرات جدی برای سلامتی از جمله اعتیاد، آسیب به اعضای بدن، افسردگی و مصرف بیش از حد را در پی داشته باشد. اگر فردی نوشیدن را متوقف کند، بسیاری از آثار سوء مصرف الکل قابل برگشت است. با این حال، شرایطی مانند بیماری کبد چرب و پانکراتیت می تواند باعث آسیب دائمی به بدن شود.

 

از مضرات مهم الکل، بیماری کبد چرب و پانکراتیت می تواند باعث آسیب دائمی به بدن شود.

اثرات طولانی مدت سوء مصرف الکل بر بدنبسیاری از مردم می دانند که نوشیدن می تواند تأثیرات قابل توجهی بر سلامت جسمانی فرد داشته باشد. با این حال، آنها ممکن است متوجه نشوند که این دارو سومین علت مرگ قابل پیشگیری در کشور است. تخمین زده می شود که سالانه ۸۸۰۰۰ نفر بر اثر عوامل وابسته به الکل جان خود را از دست می دهند. افرادی که از الکل سوء استفاده می کنند ممکن است متوجه شوند که این دارو تأثیر فوری بر بدن دارد. حتی یک مورد نوشیدن زیاد می تواند منجر به تغییر ضربان قلب، کند شدن تنفس و کم آبی بدن شود.

 

با گذشت زمان، سوء مصرف الکل می تواند منجر به شرایط طولانی مدت سلامتی شود، از جمله:*چاقی*سیروز کبدی*زخم معده*آسیب قلبی*سکته*ضعف سیستم ایمنی بدن*سوء تغذیه*عدم تعادل هورمونی سرطان دهان، مری، کبد، روده بزرگ و سینه الکل همچنین می تواند تأثیر قابل توجهی بر جوانان داشته باشد. سوء مصرف الکل زیر سنین رشد مغز نوجوانان را مختل می کند و خطر آسیب جسمی، تجاوز جنسی و مرگ را در افراد جوان افزایش می دهد.

 

اثرات طولانی مدت الکل بر مغزمصرف زیاد الکل همچنین می تواند سلامت روانی فرد را تغییر دهد. حتی دوره های کوتاه مدت سوء مصرف الکل می تواند بر حافظه، هماهنگی و توانایی فرد در تفکر همه چیز تأثیر بگذارد. استفاده طولانی مدت از این دارو می تواند باعث آسیب دائمی به مغز شود، این بدان معناست که این عوارض حتی در صورت عدم وجود الکل در سیستم آنها رخ می دهد. این نیز می تواند منجر به مه آلودگی مغز در بهبود اولیه شود.آسیب عصبیبیخوابیمشکل در تعادلکاهش دامنه توجهمشکل در ایجاد افکاراضطرابافسردگیزوال عقلکما سوء مصرف الکل یک اصطلاح چتری است که شامل نوشیدن زیاد و همچنین رفتارهای شدید نوشیدن الکل است. نوشیدن زیاد به عنوان الگوی مصرف الکل تعریف می شود که سطح غلظت الکل خون را به ۰۸/۰ می رساند.از طرف دیگر، مصرف زیاد الکل زمانی اتفاق می افتد که فرد در طول یک ماه پنج یا بیشتر در روز مشروب بخورد. کبد فقط می تواند تقریباً یک نوشیدنی الکلی در ساعت پردازش کند. بنابراین ، حتی گاهی اوقات نوشیدن زیاد الکل می تواند منجر به آسیب طولانی مدت شود.

 

 

علائم ترک الکل می تواند شامل موارد زیر باشد:

*اضطراب

*دست های لرزان

*تپش قلب

*مشکلات مغزی وروحی

*و . . .

 

با علم به همه موارد بالا، از نوشیدن این مایع مضر، خودداری نمایید.

 

 

رضا ناصری- کارشناس ورزشی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیپنل کاربریارتباط با ما