اگر آنقدرها که انتظار داری، وزن کم نمیکنی، این مقاله را بخوانید!

هنگامی که وزن خود را کاهش می دهید، بدن شما عکس العمل نشان می دهد! ممکن است در ابتدا بدون تلاش زیاد بتوانید وزن زیادی از دست بدهید. با این حال، کاهش وزن ممکن است پس از مدتی کند شده یا به طور کلی متوقف شود.

 

* شاید بدون اینکه متوجه باشید دارید وزن کم میکنید!اگر فکر می کنید در حال تجربه کاهش وزن هستید، هنوز نباید ناراحت شوید.این یک امر عادیست. ممکنه برای چند روز (یا هفته) کم شدن وزن ما تغییری نداشته باشد. این بدان معنا نیست که شما چربی خود را از دست نمی دهید.وزن بدن چند کیلوگرم در نوسان است. این به غذاهایی که می خورید بستگی دارد و هورمون ها همچنین می توانند تأثیر زیادی بر میزان آب بدن شما (به ویژه در زنان) داشته باشند.همچنین، امکان عضله سازی همزمان با کاهش چربی وجود دارد. اگر به تازگی ورزش را شروع کرده اید، این امر بسیار رایج است.این بسیار خوب است، زیرا آنچه واقعاً می خواهید از دست بدهید چربی بدن است، نه فقط وزن.ایده خوبی است که از چیزی غیر از مقیاس برای سنجش پیشرفت خود استفاده کنید. برای مثال، دور کمر و درصد چربی بدن خود را ماهی یکبار اندازه گیری کنید.همچنین اینکه لباس شما چقدر مناسب است و چگونه در آینه نگاه می کنید می تواند بسیار گویا باشد.مگر اینکه وزن شما بیش از ۱-۲ هفته در همان نقطه ثابت مانده باشد، احتمالاً نیازی نیست نگران چیزی باشید. نمودار کاهش وزن ممکن است با افزایش عضله، غذای هضم نشده و نوسانات آب بدن توضیح داده بشن. اگر ترازو تکان نخورد، ممکن است همچنان چربی خود را از دست بدهید. * عدم توجه به خوراکی های روزمرهاگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید، آگاهی بسیار مهم است. بسیاری از مردم نمی دانند که واقعاً چقدر غذا می خورند.

 

مطالعات نشان می دهد که پیگیری میزان مصرف مواد غذایی به کاهش وزن کمک می کند. افرادی که آمار وعده های غذایی خود را دارند و آنها را ثبت میکنند یا از وعده های غذایی خود عکس می گیرند، وزن بیشتری نسبت به افرادی که این کار را نمی کنند کاهش می دهند.

در عین حال، یک ردیابی منفی برای غذا وجود دارد، به ویژه هنگامی که از آن برای کاهش وزن استفاده می شود. برای افراد مبتلا به اختلالات خوردن، شمارش کالری و ردیابی غذا عوارض جانبی بالقوه مضر را تشدید می کند.هنگام تلاش برای کاهش وزن ، داشتن یک دفتر ثبت غذایی می تواند مفید باشد.  * شما به اندازه کافی پروتئین نمی خوریدپروتئین یک ماده مغذی مهم برای کاهش وزن است.

 

خوردن پروتئین با ۲۵ تا ۳۰ درصد کالری می تواند متابولیسم را ۸۰ تا ۱۰۰ کالری در روز افزایش دهد و باعث شود به طور خودکار چند صد کالری کمتر در روز بخورید. همچنین می تواند هوس و میل به میان وعده را به شدت کاهش دهد.

این امر تا حدی با تأثیر پروتئین بر هورمونهای تنظیم کننده اشتها مانند گرلین و سایر عوامل ایجاد می شود.اگر صبحانه می خورید، حتما پروتئین خود را زیاد کنید. مطالعات نشان می دهد کسانی که صبحانه ای با پروتئین بالا می خورند کمتر گرسنه هستند و در طول روز هوس کمتری به خوردن غذا دارند.مصرف زیاد پروتئین همچنین از کند شدن متابولیسم جلوگیری می کند، عارضه جانبی شایع کاهش وزن. علاوه بر این، از افزایش وزن جلوگیری می کندمصرف کم پروتئین ممکن است تلاش های شما برای کاهش وزن را متوقف کند. اطمینان حاصل کنید که مقدار زیادی غذای غنی از پروتئین مصرف کنید. * کالری زیادی می خوریدبسیاری از افرادی که در کاهش وزن مشکل دارند به سادگی کالری زیادی مصرف می کنند. ممکن است فکر کنید که این در مورد شما صدق نمی کند، اما به خاطر داشته باشید که مطالعات ثابت می کنند که مردم تمایل دارند میزان کالری دریافتی خود را به میزان قابل توجهی دست کم بگیرند.اگر در حال کاهش وزن نیستید، باید غذاهای خود را وزن کرده و کالری خود را برای مدتی پیگیری کنید.  اگر می خواهید به هدف خاصی از مواد مغذی برسید، مانند دریافت ۳۰ درصد از کالری خود از پروتئین، پیگیری نیز مهم است. اگر موارد را به درستی دنبال نمی کنید، رسیدن به این امر غیرممکن است.

 

به طور کلی لازم نیست که کالری ها را محاسبه کرده و تا آخر عمر همه چیز را وزن کنید. در عوض ، هر چند ماه چند روز این تکنیک ها را امتحان کنید تا احساس کنید چقدر غذا می خورید.

 

اگر به نظر می رسد کاهش وزن شما متوقف شده است، ممکن است کالری زیادی مصرف کنید. مردم اغلب کالری دریافتی خود را بیش از حد ارزیابی می کنند.

 

* شما غذاهای کامل نمی خوریدکیفیت غذا به اندازه کمیت اهمیت دارد. خوردن غذاهای کامل می تواند رفاه شما را بهبود بخشد و اشتهای شما را تنظیم کند. این غذاها بسیار سیر کننده تر از غذاهای فرآوری شده خود هستند.

 

به خاطر داشته باشید که بسیاری از غذاهای فرآوری شده با برچسب “غذاهای سالم” واقعاً سالم نیستند. مواد تشکیل دهنده بسته را حتما بخوانید و مراقب غذاهای حاوی کربوهیدرات اضافی باشید.اطمینان حاصل کنید که رژیم غذایی خود را بر اساس غذاهای کامل تنظیم کنید. خوردن بیش از حد غذای فرآوری شده می تواند بر موفقیت شما در کاهش وزن تأثیر منفی بگذارد.

 

 

* وزنه نمی زنید

یکی از مهمترین کارهایی که می توانید هنگام کاهش وزن انجام دهید این است که به نوعی تمرینات مقاومتی مانند بلند کردن وزنه انجام دهید.این می تواند به شما در حفظ توده عضلانی کمک کند، که در صورت عدم تمرین اغلب همراه با چربی بدن میسوزد.

 

بلند کردن وزنه ها همچنین می تواند از کند شدن متابولیسم جلوگیری کرده و اطمینان حاصل کند که بدن شما قوی و عضلانی است.

تمرینات قدرتی روشی اثربخش برای کاهش چربی است. از از دست دادن توده عضلانی که اغلب با کاهش وزن همراه است جلوگیری می کند و به حفظ چربی طولانی مدت کمک می کند.

 

* شما زیاد غذا می خوریدپرخوری شامل خوردن سریع مقادیر زیاد غذا، اغلب بسیار بیشتر از نیاز بدن شما است.این می تواند یک مشکل مهم برای بسیاری از افرادی باشد که سعی می کنند وزن خود را کاهش دهند. برخی ممکن است غذاهای بسیار فرآوری شده مصرف کنند، در حالی که برخی دیگر از غذاهای نسبتاً سالم، از جمله آجیل، کره آجیل، شکلات تلخ، پنیر و غیره استفاده می کنند. حتی اگر چیزی “سالم” به نظر برسد، کالری آن همچنان محاسبه می شود.اگر زیاد غذا می خورید، ممکن است دلیل این باشد که مسیر کاهش وزن شما در حالت تعلیق به نظر می رسد.

 

 

* هوازی انجام نمی دهید

ورزش قلبی عروقی، که به ورزش قلبی یا هوازی نیز معروف است، هر نوع ورزشی است که ضربان قلب شما را افزایش می دهد. این شامل فعالیت هایی مانند دویدن، دوچرخه سواری و شنا است.هوازی یا کاردیو یکی از موثرترین راه ها برای بهبود سلامت شما است. همچنین در سوزاندن چربی شکم بسیار موثر است، چربی مضر احشایی که در اطراف اندام شما جمع شده و باعث بیماری می شود.سعی کنید به طور منظم کاردیو انجام دهید. به شما کمک می کند چربی بسوزانید، به ویژه در ناحیه میانی. عدم ورزش می تواند یکی از دلایل کاهش وزن باشد.

 

* قند می خورید

نوشیدنی های قندی به طور قابل توجهی چاق کننده در منابع غذایی هستند. مغز شما کالری موجود در آنها را با مصرف کمتر غذاهای دیگر جبران نمی کنداین فقط در مورد نوشیدنی های شیرین مانند کک و پپسی صادق نیست. همچنین در مورد نوشیدنی های “سالم” مانند ویتامین واتر که حاوی قند هستند نیز صدق می کند.حتی آب میوه ها مشکل ساز هستند و نباید به مقدار زیاد مصرف شوند. یک لیوان واحد می تواند حاوی مقدار مشابهی از قند چند قطعه میوه کامل باشد.

 

پرهیز از نوشیدنی های شیرین یک استراتژی عالی برای کاهش وزن است. آنها اغلب بخش قابل توجهی از کالری دریافتی فرد را تشکیل می دهند.

 

*خوب نمی خوابید

خواب خوب یکی از مهمترین عوامل برای سلامت جسمی و روحی و همچنین وزن شما است.خواب ضعیف یکی از بزرگترین عوامل خطر برای چاقی است. بزرگسالان و کودکان کم خواب به ترتیب ۵۵٪ و ۸۹٪ بیشتر در معرض ابتلا به چاقی هستند.فقدان خواب با کیفیت یک عامل خطر قوی برای چاقی است. همچنین می تواند مانع پیشرفت کاهش وزن شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیپنل کاربریارتباط با ما